1. Laman utama
  2. Bidang kuasa
  3. Cyprus

Daftar syarikat di Cyprus

Ltd. Yuran pemfailan kerajaan: €165. Cukai korporat: 15%. Pengarah tempatan: Tidak. Lawatan, notari atau peguam: Peguam diperlukan. Alamat berdaftar: Tidak dinyatakan.

Disemak dengan sumber rasmi pada 27 September 2026
Yuran pemfailan kerajaan
€165
Masa pendaftaran
Tidak dinyatakan
Cukai korporat
15%
Pengarah tempatan
Tidak
Penubuhan jarak jauh
Boleh
Lawatan, notari atau peguam
Peguam diperlukan
Pengarah tempatan
Tidak
Alamat berdaftar
Tidak dinyatakan
Modal minimum
Tidak dinyatakan
Penyelenggaraan tahunan
Tidak dinyatakan
Ahli EU
Ya
Alamat perniagaan IWG
3 pusatdari $47/bulan

Apa yang pendaftar perlukan

Jenis syarikatLtd
Yuran pemfailan kerajaan€165
Masa pendaftaranTidak dinyatakan
Pengarah bermastautinTidak
Lawatan, notari atau peguamPeguam diperlukan
Alamat berdaftarTidak dinyatakan
Modal minimumTidak dinyatakan
Cukai korporat15%
Setiap tahunTidak dinyatakan

Berapa kosnya

Yuran pemfailan kerajaan
€165
≈ $188 pada kadar ECB
Setiap tahun
Tidak dinyatakan
Tidak termasuk
Yuran pembekal

Ejen atau alamat berdaftar, yuran notari, perakaunan dan pembukaan akaun bank berbeza mengikut pembekal — minta sebut harga dalam borang permintaan.

Cukai korporat di Cyprus

15%.

Kadar adalah angka utama yang diterbitkan oleh pihak berkuasa cukai; kadar efektif anda bergantung pada pemastautinan, aktiviti dan perjanjian cukai. Ini bukan nasihat cukai.

Panduan penuh, arahan langkah demi langkah dan sumber tersedia dalam bahasa Inggeris. Baca panduan bahasa Inggeris →

Bandingkan Cyprus dengan alternatif

Keperluan pendaftaran syarikat mengikut bidang kuasa, boleh disusun
Penyelenggaraan tahunan
£100≈ $1331 hari25%TidakTidak diperlukanDengan syaratTidak dinyatakan
€165≈ $188Tidak dinyatakan15%TidakPeguam diperlukanTidak dinyatakanTidak dinyatakan
ItaliS.r.l.
€200≈ $228Tidak dinyatakan24%Dengan syaratNotari diperlukanTidak dinyatakanTidak dinyatakan
SEK 2,400≈ $2427 hari20.6%Dengan syaratTidak diperlukanDengan syaratTidak dinyatakan
4 daripada 4 · sumber rasmi, disemak 27 September 2026. Yuran kerajaan sahaja; kos ejen dan alamat adalah tambahan.≈ USD pada kadar rujukan ECB 25 September 2026.

Terdekat mengikut wilayah dan yuran kerajaan. Kesemua 83 bidang kuasa dalam satu jadual · jawab kuiz.

Sumber

  • companies.gov.cy, disemak 27 September 2026
  • companies.gov.cy, disemak 27 September 2026
  • gov.cy, disemak 27 September 2026 (petikan carian)
Alamat perniagaan · IWG · VirtualOffice

Alamat perniagaan di Cyprus

Setiap syarikat memerlukan alamat. Melalui katalog VirtualOffice kami, anda boleh mengambil alamat perniagaan di pusat Regus, Spaces atau HQ di Cyprus dan menggunakannya untuk fail pendaftaran, surat-menyurat dan pelanggan.

Sama ada pendaftar menerimanya sebagai pejabat berdaftar tidak dinyatakan; sahkan dengan pembekal sebelum bergantung padanya.

3Pusat IWG
2bandar
$47dari, sebulan
Alamat di Cyprus
Soalan lazim · 4 soalan

Soalan lazim

Yuran pemfailan kerajaan ialah €165. Yuran ejen, alamat dan profesional dikenakan tambahan dan berbeza mengikut pembekal. Penyelenggaraan tahunan: Tidak dinyatakan.

Pendaftar tidak menerbitkan masa pemprosesan standard. Pembekal berlesen akan memberikan tarikh yang realistik untuk fail anda.

Boleh. Pengarah bermastautin tidak diperlukan, dan penubuhan boleh diselesaikan melalui pembekal berlesen. Peguam tempatan memfailkan permohonan.

Pendaftar tidak menyatakannya. Minta pembekal mengesahkan pendaftar menerima alamat itu sebelum anda membayar.