1. Laman utama
  2. Bidang kuasa
  3. Hong Kong SAR China

Daftar syarikat di Hong Kong SAR China

Limited company. Yuran pemfailan kerajaan: HK$1,545. Cukai korporat: 16.5%. Pengarah tempatan: Tidak. Lawatan, notari atau peguam: Tidak diperlukan. Alamat berdaftar: Tidak dinyatakan.

Disemak dengan sumber rasmi pada 27 September 2026
Yuran pemfailan kerajaan
HK$1,545
Masa pendaftaran
0.1 hari
Cukai korporat
16.5%
Pengarah tempatan
Tidak
Penubuhan jarak jauh
Boleh
Lawatan, notari atau peguam
Tidak diperlukan
Pengarah tempatan
Tidak
Alamat berdaftar
Tidak dinyatakan
Modal minimum
Tidak dinyatakan
Penyelenggaraan tahunan
Tidak dinyatakan
Ahli EU
Tidak
Alamat perniagaan IWG
27 pusatdari $77/bulan

Apa yang pendaftar perlukan

Jenis syarikatLimited company
Yuran pemfailan kerajaanHK$1,545
Masa pendaftaran0.1 hari
Pengarah bermastautinTidak
Lawatan, notari atau peguamTidak diperlukan
Alamat berdaftarTidak dinyatakan
Modal minimumTidak dinyatakan
Cukai korporat16.5%
Setiap tahunTidak dinyatakan

Berapa kosnya

Yuran pemfailan kerajaan
HK$1,545
≈ $197 pada kadar ECB
Setiap tahun
Tidak dinyatakan
Tidak termasuk
Yuran pembekal

Ejen atau alamat berdaftar, yuran notari, perakaunan dan pembukaan akaun bank berbeza mengikut pembekal — minta sebut harga dalam borang permintaan.

Cukai korporat di Hong Kong SAR China

16.5%.

Kadar adalah angka utama yang diterbitkan oleh pihak berkuasa cukai; kadar efektif anda bergantung pada pemastautinan, aktiviti dan perjanjian cukai. Ini bukan nasihat cukai.

Panduan penuh, arahan langkah demi langkah dan sumber tersedia dalam bahasa Inggeris. Baca panduan bahasa Inggeris →

Bandingkan Hong Kong SAR China dengan alternatif

Keperluan pendaftaran syarikat mengikut bidang kuasa, boleh disusun
Penyelenggaraan tahunan
ThailandCo., Ltd.
THB 5,500≈ $1651 hari20%TidakBergantungAlamat pembekal diterimaTidak dinyatakan
Hong Kong SAR ChinaLimited company
HK$1,545≈ $1970.1 hari16.5%TidakTidak diperlukanTidak dinyatakanTidak dinyatakan
MalaysiaSdn Bhd
RM 1,000≈ $245Tidak dinyatakan24%YaTidak diperlukanAlamat pembekal diterimaTidak dinyatakan
SingapuraPte Ltd
SGD 315≈ $2471 hari17%YaTidak diperlukanDengan syaratTidak dinyatakan
4 daripada 4 · sumber rasmi, disemak 27 September 2026. Yuran kerajaan sahaja; kos ejen dan alamat adalah tambahan.≈ USD pada kadar rujukan ECB 25 September 2026.

Terdekat mengikut wilayah dan yuran kerajaan. Kesemua 83 bidang kuasa dalam satu jadual · jawab kuiz.

Sumber

  • cr.gov.hk, disemak 27 September 2026 (petikan carian)
  • cr.gov.hk, disemak 27 September 2026
  • cr.gov.hk, disemak 27 September 2026 (petikan carian)
  • ird.gov.hk, disemak 27 September 2026
  • ird.gov.hk, disemak 27 September 2026 (petikan carian)
Alamat perniagaan · IWG · VirtualOffice

Alamat perniagaan di Hong Kong SAR China

Setiap syarikat memerlukan alamat. Melalui katalog VirtualOffice kami, anda boleh mengambil alamat perniagaan di pusat Regus, Spaces atau HQ di Hong Kong SAR China dan menggunakannya untuk fail pendaftaran, surat-menyurat dan pelanggan.

Sama ada pendaftar menerimanya sebagai pejabat berdaftar tidak dinyatakan; sahkan dengan pembekal sebelum bergantung padanya.

27Pusat IWG
4bandar
$77dari, sebulan
Alamat di Hong Kong SAR China
Soalan lazim · 4 soalan

Soalan lazim

Yuran pemfailan kerajaan ialah HK$1,545. Yuran ejen, alamat dan profesional dikenakan tambahan dan berbeza mengikut pembekal. Penyelenggaraan tahunan: Tidak dinyatakan.

0.1 hari. Kes rumit dan rujukan kepada pihak berkuasa lain mengambil masa lebih lama; pembekal berlesen akan memberikan tarikh untuk fail anda.

Boleh. Pengarah bermastautin tidak diperlukan, dan penubuhan boleh diselesaikan melalui pembekal berlesen. Tiada lawatan diperlukan.

Pendaftar tidak menyatakannya. Minta pembekal mengesahkan pendaftar menerima alamat itu sebelum anda membayar.