1. Laman utama
  2. Bidang kuasa
  3. Belanda

Daftar syarikat di Belanda

BV. Yuran pemfailan kerajaan: €85.15. Cukai korporat: 25.8%. Pengarah tempatan: Tidak. Lawatan, notari atau peguam: Notari diperlukan. Alamat berdaftar: Dengan syarat.

Disemak dengan sumber rasmi pada 27 September 2026
Yuran pemfailan kerajaan
€85.15
Masa pendaftaran
Tidak dinyatakan
Cukai korporat
25.8%
Pengarah tempatan
Tidak
Penubuhan jarak jauh
Boleh
Lawatan, notari atau peguam
Notari diperlukan
Pengarah tempatan
Tidak
Alamat berdaftar
Dengan syarat
Modal minimum
€0.01
Penyelenggaraan tahunan
Tidak dinyatakan
Ahli EU
Ya
Alamat perniagaan IWG
108 pusatdari $65/bulan

Apa yang pendaftar perlukan

Jenis syarikatBV
Yuran pemfailan kerajaan€85.15
Masa pendaftaranTidak dinyatakan
Pengarah bermastautinTidak
Lawatan, notari atau peguamNotari diperlukan
Alamat berdaftarDengan syarat
Modal minimum€0.01
Cukai korporat25.8%
Setiap tahunTidak dinyatakan

Berapa kosnya

Yuran pemfailan kerajaan
€85.15
≈ $97 pada kadar ECB
Setiap tahun
Tidak dinyatakan
Tidak termasuk
Yuran pembekal

Ejen atau alamat berdaftar, yuran notari, perakaunan dan pembukaan akaun bank berbeza mengikut pembekal — minta sebut harga dalam borang permintaan.

Cukai korporat di Belanda

25.8%.

Kadar adalah angka utama yang diterbitkan oleh pihak berkuasa cukai; kadar efektif anda bergantung pada pemastautinan, aktiviti dan perjanjian cukai. Ini bukan nasihat cukai.

Panduan penuh, arahan langkah demi langkah dan sumber tersedia dalam bahasa Inggeris. Baca panduan bahasa Inggeris →

Bandingkan Belanda dengan alternatif

Keperluan pendaftaran syarikat mengikut bidang kuasa, boleh disusun
Penyelenggaraan tahunan
€75≈ $863 hari20%Tidak dinyatakanBergantungDengan syaratTidak dinyatakan
Polandsp. z o.o.
PLN 350≈ $911 hari19%TidakBergantungTidak dinyatakanTidak dinyatakan
€85.15≈ $97Tidak dinyatakan25.8%TidakNotari diperlukanDengan syaratTidak dinyatakan
DKK 670≈ $1021 hari22%TidakTidak diperlukanDengan syaratTidak dinyatakan
4 daripada 4 · sumber rasmi, disemak 27 September 2026. Yuran kerajaan sahaja; kos ejen dan alamat adalah tambahan.≈ USD pada kadar rujukan ECB 25 September 2026.

Terdekat mengikut wilayah dan yuran kerajaan. Kesemua 83 bidang kuasa dalam satu jadual · jawab kuiz.

Sumber

  • kvk.nl, disemak 27 September 2026
  • kvk.nl, disemak 27 September 2026 (petikan carian)
  • business.gov.nl, disemak 27 September 2026
  • belastingdienst.nl, disemak 27 September 2026
Alamat perniagaan · IWG · VirtualOffice

Alamat perniagaan di Belanda

Setiap syarikat memerlukan alamat. Melalui katalog VirtualOffice kami, anda boleh mengambil alamat perniagaan di pusat Regus, Spaces atau HQ di Belanda dan menggunakannya untuk fail pendaftaran, surat-menyurat dan pelanggan.

Semak syarat pendaftar sebelum menggunakannya sebagai pejabat berdaftar; untuk mel, surat-menyurat bank dan laman web anda, ia berfungsi dalam apa jua keadaan.

108Pusat IWG
32bandar
$65dari, sebulan
Alamat di Belanda
Soalan lazim · 4 soalan

Soalan lazim

Yuran pemfailan kerajaan ialah €85.15. Yuran ejen, alamat dan profesional dikenakan tambahan dan berbeza mengikut pembekal. Penyelenggaraan tahunan: Tidak dinyatakan.

Pendaftar tidak menerbitkan masa pemprosesan standard. Pembekal berlesen akan memberikan tarikh yang realistik untuk fail anda.

Boleh. Pengarah bermastautin tidak diperlukan, dan penubuhan boleh diselesaikan melalui pembekal berlesen. Notari mesti bertindak, yang diatur oleh pembekal.

Hanya jika ia memenuhi syarat pendaftar; sahkan dengan pembekal sebelum anda membayar.