1. Laman utama
  2. Bidang kuasa
  3. Itali

Daftar syarikat di Itali

S.r.l.. Yuran pemfailan kerajaan: €200. Cukai korporat: 24%. Pengarah tempatan: Dengan syarat. Lawatan, notari atau peguam: Notari diperlukan. Alamat berdaftar: Tidak dinyatakan.

Disemak dengan sumber rasmi pada 27 September 2026
Yuran pemfailan kerajaan
€200
Masa pendaftaran
Tidak dinyatakan
Cukai korporat
24%
Pengarah tempatan
Dengan syarat
Penubuhan jarak jauh
Boleh
Lawatan, notari atau peguam
Notari diperlukan
Pengarah tempatan
Dengan syarat
Alamat berdaftar
Tidak dinyatakan
Modal minimum
Tidak dinyatakan
Penyelenggaraan tahunan
Tidak dinyatakan
Ahli EU
Ya
Alamat perniagaan IWG
129 pusatdari $56/bulan

Apa yang pendaftar perlukan

Jenis syarikatS.r.l.
PendaftarRegistro delle Imprese
Yuran pemfailan kerajaan€200
Masa pendaftaranTidak dinyatakan
Pengarah bermastautinDengan syarat
Lawatan, notari atau peguamNotari diperlukan
Alamat berdaftarTidak dinyatakan
Modal minimumTidak dinyatakan
Cukai korporat24%
Setiap tahunTidak dinyatakan

Berapa kosnya

Yuran pemfailan kerajaan
€200
≈ $228 pada kadar ECB
Setiap tahun
Tidak dinyatakan
Tidak termasuk
Yuran pembekal

Ejen atau alamat berdaftar, yuran notari, perakaunan dan pembukaan akaun bank berbeza mengikut pembekal — minta sebut harga dalam borang permintaan.

Cukai korporat di Itali

24%.

Kadar adalah angka utama yang diterbitkan oleh pihak berkuasa cukai; kadar efektif anda bergantung pada pemastautinan, aktiviti dan perjanjian cukai. Ini bukan nasihat cukai.

Panduan penuh, arahan langkah demi langkah dan sumber tersedia dalam bahasa Inggeris. Baca panduan bahasa Inggeris →

Bandingkan Itali dengan alternatif

Keperluan pendaftaran syarikat mengikut bidang kuasa, boleh disusun
Penyelenggaraan tahunan
ItaliS.r.l.
€200≈ $228Tidak dinyatakan24%Dengan syaratNotari diperlukanTidak dinyatakanTidak dinyatakan
SEK 2,400≈ $2427 hari20.6%Dengan syaratTidak diperlukanDengan syaratTidak dinyatakan
Slovakias.r.o.
€220≈ $2512 hari21%Dengan syaratBergantungDengan syaratTidak dinyatakan
JermanGmbH
€225≈ $257Tidak dinyatakan15%TidakNotari diperlukanDengan syaratTidak dinyatakan
4 daripada 4 · sumber rasmi, disemak 27 September 2026. Yuran kerajaan sahaja; kos ejen dan alamat adalah tambahan.≈ USD pada kadar rujukan ECB 25 September 2026.

Terdekat mengikut wilayah dan yuran kerajaan. Kesemua 83 bidang kuasa dalam satu jadual · jawab kuiz.

Sumber

  • ice.it, disemak 27 September 2026
  • ice.it, disemak 27 September 2026
  • agenziaentrate.gov.it, disemak 27 September 2026
  • agenziaentrate.gov.it, disemak 27 September 2026
  • agenziaentrate.gov.it, disemak 27 September 2026
  • mimit.gov.it, disemak 27 September 2026
Alamat perniagaan · IWG · VirtualOffice

Alamat perniagaan di Itali

Setiap syarikat memerlukan alamat. Melalui katalog VirtualOffice kami, anda boleh mengambil alamat perniagaan di pusat Regus, Spaces atau HQ di Itali dan menggunakannya untuk fail pendaftaran, surat-menyurat dan pelanggan.

Sama ada pendaftar menerimanya sebagai pejabat berdaftar tidak dinyatakan; sahkan dengan pembekal sebelum bergantung padanya.

129Pusat IWG
44bandar
$56dari, sebulan
Alamat di Itali
Soalan lazim · 4 soalan

Soalan lazim

Yuran pemfailan kerajaan ialah €200. Yuran ejen, alamat dan profesional dikenakan tambahan dan berbeza mengikut pembekal. Penyelenggaraan tahunan: Tidak dinyatakan.

Pendaftar tidak menerbitkan masa pemprosesan standard. Pembekal berlesen akan memberikan tarikh yang realistik untuk fail anda.

Boleh, dengan syarat berkaitan pemastautinan pengarah; pembekal berlesen akan menerangkan alternatif yang diterima. Notari mesti bertindak, yang diatur oleh pembekal.

Pendaftar tidak menyatakannya. Minta pembekal mengesahkan pendaftar menerima alamat itu sebelum anda membayar.