1. Hjem
  2. Jurisdiksjoner
  3. Nederland

Registrere selskap i Nederland

BV. Registreringsgebyr: 85,15 €. Selskapsskatt: 25.8%. Lokalt styremedlem: Nei. Besøk, notar eller advokat: Notar kreves. Registrert adresse: Med vilkår.

Sjekket mot offisielle kilder 27. september 2026
Registreringsgebyr
85,15 €
Registreringstid
Ikke oppgitt
Selskapsskatt
25.8%
Lokalt styremedlem
Nei
Oppstart eksternt
Mulig
Besøk, notar eller advokat
Notar kreves
Lokalt styremedlem
Nei
Registrert adresse
Med vilkår
Minste aksjekapital
€0.01
Årlige kostnader
Ikke oppgitt
EU-medlem
Ja
IWG-forretningsadresse
108 sentrefra $65/mnd

Hva registeret krever

SelskapsformBV
Offentlig registreringsgebyr85,15 €
RegistreringstidIkke oppgitt
Bosatt styremedlemNei
Besøk, notar eller advokatNotar kreves
Registrert adresseMed vilkår
Minste aksjekapital€0.01
Selskapsskatt25.8%
Hvert årIkke oppgitt

Hva det koster

Offentlig registreringsgebyr
85,15 €
≈ $97 etter ESB-kurser
Hvert år
Ikke oppgitt
Ikke inkludert
Leverandørens gebyrer

Registrert agent eller adresse, notargebyrer, regnskap og bankonboarding varierer mellom leverandører — be om et tilbud i forespørselsskjemaet.

Selskapsskatt i Nederland

25.8%.

Satsene er de nominelle satsene skattemyndigheten publiserer; din effektive sats avhenger av bosted, virksomhet og skatteavtaler. Dette er ikke skatterådgivning.

Full guide, trinnvise instruksjoner og kilder er tilgjengelige på engelsk. Les guiden på engelsk →

Sammenlign Nederland med alternativer

Krav til selskapsregistrering etter jurisdiksjon, sorterbar
Årlige kostnader
75 €≈ $863 døgn20%Ikke oppgittAvhengerMed vilkårIkke oppgitt
Polensp. z o.o.
350 PLN≈ $911 døgn19%NeiAvhengerIkke oppgittIkke oppgitt
85,15 €≈ $97Ikke oppgitt25.8%NeiNotar krevesMed vilkårIkke oppgitt
670 DKK≈ $1021 døgn22%NeiKreves ikkeMed vilkårIkke oppgitt
4 av 4 · offisielle kilder, sjekket 27. september 2026. Kun offentlige gebyrer; agent og adresse kommer i tillegg.≈ USD etter ESBs referansekurser per 25. september 2026.

Nærmest etter region og offentlig gebyr. Alle 83 jurisdiksjoner i én tabell · ta testen.

Kilder

  • kvk.nl, sjekket 27. september 2026
  • kvk.nl, sjekket 27. september 2026 (søkeutdrag)
  • business.gov.nl, sjekket 27. september 2026
  • belastingdienst.nl, sjekket 27. september 2026
Forretningsadresse · IWG · VirtualOffice

En forretningsadresse i Nederland

Alle selskaper trenger en adresse. Gjennom VirtualOffice-katalogen vår kan du få en forretningsadresse i et Regus-, Spaces- eller HQ-senter i Nederland og bruke den til registreringen, korrespondanse og kunder.

Sjekk registerets vilkår før du bruker den som forretningskontor; til post, bankkorrespondanse og nettsiden din fungerer den uansett.

108IWG-sentre
32byer
$65fra, per måned
Adresser i Nederland
FAQ · 4 spørsmål

Ofte stilte spørsmål

Det offentlige registreringsgebyret er 85,15 €. Agent, adresse og profesjonelle honorarer kommer i tillegg og varierer mellom leverandører. Årlige kostnader: Ikke oppgitt.

Registeret publiserer ingen standard behandlingstid. En lisensiert leverandør gir en realistisk dato for saken din.

Ja. Det kreves ikke bosatt styremedlem, og opprettelsen kan gjennomføres via en lisensiert leverandør. En notar må medvirke, og leverandøren ordner det.

Bare hvis den oppfyller registerets vilkår; bekreft med leverandøren før du betaler.